صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر ها
    295
    تشکر شده 130 از92 پست ها

Exclamation اخطار موقع وصل کردن فلش به یو اس بی!!

سلام به همه دوستان

وقت بخیر

فلش و به یو اس بی وصل وصل میکنم سیستم فلش را میشناسد ولی موقع کپی کردن پیغام زیر ظاهر

میشود:http://www.4shared.com/photo/q61EVWXu/untitled123.html

مشکل از چیست؟

ممنونم از راهنمایی

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.48
    تشکر ها
    1,499
    تشکر شده 592 از396 پست ها

سلام بر شما
    وقت بخیر و خوشی
    برای همه فایل ها این پیغام میاد؟
    یکبار "USB Flash" رو قالب بندی "Format" کنید.
    اون چه که درباره رایانه میدونم، در برابر اون چه که نمیدونم، هیچی نیست.

3. The Following 2 Users Say Thank You to axon For This Useful Post:

mdishm (07-07-2013),New person (07-09-2013)

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر ها
    295
    تشکر شده 130 از92 پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط axon نمایش پست ها
    سلام بر شما
    وقت بخیر و خوشی
    برای همه فایل ها این پیغام میاد؟
    یکبار "USB Flash" رو قالب بندی "Format" کنید.

سلام وممنون از راهنمایی

بله برای همه فایلها...

فلش هم فرمت کردم بازهم همین پیغام میاد...

ولی جالبه که برای مارکهای خاصی از فلش این وضعیت به وجود نمیاد!مثلاtransecnd اصل گارانتی دار از هرنوع(حجم) این وضعیت به وجود میاد ولی برای مارک یک فلش قدیمی kingstoneاین مشکل بوجود نیومد...!!

البته در یک مورد فلش tranc که وصل کردم ریست خواست وبعد ریست ووصل مجدد فلش مشکل حل شد یعنی هم اطلاعات خواند هم نوشت...!
    ویرایش توسط mdishm : 07-07-2013 در ساعت 08:17 PM

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.48
    تشکر ها
    1,499
    تشکر شده 592 از396 پست ها

سلام بر شما
    ادرس عکس رو دوباره بذار اشتباهه
    1. روی رایانه دیگه ای آزمایش کن.
    2. تو محیط دیگه "Safe Mode" یا "Linux" یا ویندوز دیگه ای آزمایش کن.
    3. شاید ارتباطی نداره اما گرداننده "USB" رو پاک و نصب دوباره کن.
    اون چه که درباره رایانه میدونم، در برابر اون چه که نمیدونم، هیچی نیست.

6. The Following 2 Users Say Thank You to axon For This Useful Post:

mdishm (07-09-2013),New person (07-09-2013)

7. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن کلید
    میانگین پست در روز
    0.64
    تشکر ها
    98
    تشکر شده 1,354 از740 پست ها

Exclamation

سلام به همه ی عزیزان و دوستان
    شاید تا به حال برایه شما پیش آمده باشد که بخواهید فایلی را روی فلش یا مموری خود کپی کنید و با پیغام The Disk Is Write Protected مواجه بشید ، این ارور معمولآ هنگام کپی فایل ها و ... بوجود می آید و دیگر به شما اجازه نمی دهد که فایلی رو در دیسک خود کپی کنید ، در حقیقت فلش یا مموری شما فقط قابلیت Read پیدا می کند و این مشکلی است که جدیدا دوستان زیادی به ان گرفتار شده اند . می توان گفت این یک نوع ویروس است که جهش یافته و به قول دوستان خیلی حرفه ای است و دم به تله نمی دهد به این آسونی ها !!!

در ویندوز های 7 در هنگام کپی کردن اطلاعات به فلش این پیغام یا ارور ظاهر می شود "
    The Disk Is Write Protected " و در ویندوز های دیگر مثل XP به شکلی دیگر پیغام ظاهر میشود که کامپیوتر فرد را آلوده میکند و مادامی که فلشی دیگر به سیستم وصل شود انرا نیز الوده خواهد کرد و اجازه فرمت یا کارهایی دیگری که دوستان در بالا گفتند را اجازه نمی دهد که حتی در لینوکس هم امتحان شده است .

برای برداشتن Write Protection از روی دیسک راه های زیادی وجود دارد که در این تاپیک این راه حل ها رو برای شما آماده کردم .

راه حل اول :

اگر مموری SD دوربین یا ... شما قفل شده باشد و هنگام کپی کردن فایل ارور Write Protected رو به شما بدهد ، شما رویه مموری SD خود نگاه کنید، میبینید که در قسمت سمت چپ نوشته Lock و اگر زیر اون نوشته رو نگاه کنید می بینید که یه سویچ کوچک بر رویه لبه ی سمت چپ مموری sd موجوده که اگر سویچ رو عوض کنید مموری شما قفل میشه و از قفل در میاد .
    اگر مموری شما قفل شده است شما با عوض کردن سویچ راحت می تونید اون رو باز کنید ، به عکس زیر توجه کنید :

راه حل دوم :

در بسیاری از فلش ها سویچ Write Protection وجود ندارد ، ولی فلش شما قفل شده ، حال شما lممکن است از خود سوال کنید که چجوری میشه فلش رو آنلاکش کرد ، جواب بسیار ساده است
    اول بر روی Start پایین صفحه ی دسکتاپ کلیک کنید و سپس در فیلد Search For Files And Folders تایپ کنید regedit و اینتر رو بزنید ، مشاهده می کنید که یک پنجره باز میشود ، این پنجره رجیستری ویندوز می باشد ، سپس شما دستور زیر رو دنبال کنید تا Storage Device policies رو پیدا کنید

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

سپس بر رویه کلید Write Protect در پنجره ی سمت چپ دو بار کلیک کنید و در فیلد Value Date عدد را به 0 تغییر بدید و پنجره ی رجیستری رو ببندید و سیستم رو ریستارت کنید .

نکته : اگر فولدر Storage DevicePolicies در پنجره ی سمت چپ وجود نداشت ، این فایل رو دانلود کنید و بعد از دانلود فایل را اکسترکت کنید و سپس بازش کنید تا این فولدر به رجیستری ویندوز اظافه شود

http://s2.picofile.com/file/7653915371/13533140021.rar.html

نکته 2 : با عوض کردن عدد Write Protect در فیلم Value Date از 0 به 1 ، Write Protect فعال میشود و برایه غیر فعل کردنش باید عدد رو از 1 به 0 تغییر بدید .

راه حل سوم :

اگر با روش بالا نتوانستید ارور Write Protection رو از رویه دیسک خود بردارید و همچنان هنگام ریختن فایل ارور می ده ، روش زیر رو امتحان کنید .
    در فیلد Search For Files And Folders در Start تایپ کنید diskpart ، مشاهده می کنید که پنجره ی سیاه رنگ cmd ویندوز باز می شود ، سپس در پنجره ی باز شده تایپ کنید List Volume تا لیست تمام درایو های موجود در کامپیوتر و هارد خود را مشاهده کنید ، سپس نگاه کنید و ببینید که درایو فلش شما عدد چند است و سپس تایپ کنید Select Number 8 .
    نکته : به جای عدد 8 ، عدد درایو فلش خود را انتخاب کنید ، مثلآ اگر در لیست فلش شما عدد 4 هستش به جای 8 عدد 4 را انتخاب کنید .
    بعد از اینکه فلش خود را انتخاب کردید تایپ کنید attributes disk clear readonly و سپس اینتر رو بزنید و بذارید تا کامل شود .

راه حل چهارم :

اگر روش بالا نتیجه نداد ، این روش را امتحان کنید
    در فیلد Search For Files And Folders در منوی Start تایپ کنید و cmd .
    سپس دستور chkdsk X:/F را تایپ کنید و اینتر را فشار دهید و بذارید تا اگر مشکلی در فلش شما وجود دارد رفع کند ، در حقیقت فلش یا مموری شما را Cheak Disk می کند .
    نکته : به جای حرف X ، نام درایو دیسک خود را انتخاب کنید .

راه حل پنجم :

ابتدا کامپیوتر خود را خاموش کنید و سپس فلش یا مموری خود را به یکی از پورت های USB های خالی متصل کنید .
    کامپیوتر خود را روشن کنید و قبل از اینکه کامل بوت شود پشت سر هم کلید F8 بر رویه صفحه کلید خود را فشار دهید .
    گزینه ی Safe Mode With Command Prompt را اینتخاب کنید و بگذارید تا ویندوز بوت شود .
    بعد از بوت شدن ویندوز این دستور را در cmd تایپ کنید و اینتر را بزنید C:\Windows\System32>X
    نکته : به جای X اسم درایو فلش یا مموری خود را انتخاب کنید .
    سپس این دستور را تایپ کنید و اینتر را بزنید X:\>Format X
    اگر N\Y آمد ، Y را انتخاب کنید و اینتر را بزنید
    نکته : به جای X اسم درایو فلش یا مموری خود را انتخاب کنید

با این روش فلش شما در Safe Mode به صورت Low Level فرمت می شود و Write Protection از روی آن برداشته می شود .

راه حل ششم :

با استفاده نرم افزار
    HS2.0_Utility_LFormat می توانید فلش خود را به راحتی فرمت کنید .
    ابتدا فلش رو به کامپیوتر خود متصل کنید و سپس فایل Start که دانلود کردید را باز کنید و بگذارید تا فرمت کامل شود .
    نکته : اگر هنگام باز کردن فایل Start ارور داد ، روی فایل راست کلیک کنیدو سپس گزینه ی Run As Administrator را انتخاب کنید

راه حل هفتم :

این روش شاید به نظر خنده دار بیاید ولی در بعضی مواقع جواب می دهد .
    ابتدا فلش خود را به کامپیوتر وصل کنید و یک فایل را رویه آن کپی کنید ، اگر به شما ارور Write Protect داد ، شما بر رویه درایو فلش خود راست کلیک کنید و گزینه ی Eject را انتخاب کنید و فلش خود را یه بار بردارید و دوباره وصل کنید و فایل را دوباره بر رویه آن کپی کنید .

گاهی وقتا شاید مجبور باشید که این عمل را 5 یا 6 بار انجام دهید .

گاهی اوقات هم ممکنه که وقتی فلش Write Protect می شود ، با وصل کردن فلش به یه کامپیوتر دیگه این ارور از رویه آن برداشته می شود .

راه حل هشتم :

بسیاری از شرکت ها ساخت فلش نرم افزاری مخصوص به فلش های مدل خودشون را در اختیار دارندگان قرار می دهند که با استفاده از این نرم افزار می توان فلش خود را فرمت کرد و در اکثر اوقات هم جواب می دهد مثلآ نام نرم افزار شرکت( hp (HP USB Storage Format Tool است

در بعضی از فلش ها هم ممکنه که سویچ Write Protection که در قسمت راه حل اول نوشتم بر رویه خود چیپ فلش وجود داشته باشه و شما مجبور بشید برایه عوض کردن آن قاب فلش را باز کنید .

ممکن است که سیستم شما دارای ویروس می باشد که به شما توصیه می کنم با یک آنتی ویروس خوب آپدیت شده سیستم خود را ویروس یابی کنید و اگر بتوانید از آنتی ویروس های بوتیبل استفاده کنیدو سیستم خود را در بوت هم ویروس یابی کنید خیلی بهتر می شود

اگر تمام راه حل های بالا را امتحان کردید و همچنان ارور Write Protection را هنگام کپی کردن فایل ها دریافت کردید ، متاسفانه فلش یا مموری شما خراب شده است و شما باید به فکر تهیه کردن فلش یا مموری دیگری باشید .

متاسفانه در بازار ما فلش ها تقلبی بسیار زیاد شده است و شما هنگام خرید فلش باید خیلی دقت کنید که فلش تقلبی خریداری نکنید

امیدوارم که مورد پسند دوستان واقع شده باشد.
    ویرایش توسط M.Sharif : 07-09-2013 در ساعت 04:32 PM

8. The Following 2 Users Say Thank You to M.Sharif For This Useful Post:

mdishm (07-09-2013),New person (07-09-2013)

9. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر ها
    295
    تشکر شده 130 از92 پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط axon نمایش پست ها
    سلام بر شما
    ادرس عکس رو دوباره بذار اشتباهه
    1. روی رایانه دیگه ای آزمایش کن.
    2. تو محیط دیگه "Safe Mode" یا "Linux" یا ویندوز دیگه ای آزمایش کن.
    3. شاید ارتباطی نداره اما گرداننده "USB" رو پاک و نصب دوباره کن.

axonعزیز

لینک عکس و همین الان امتحان کردم درست بود...

تویsafe mode امتحان کردم همین مشکل بود وطبق نوشته M.sharifعزیز:

در لینوکس هم امتحان شده (این یک ویروس است.)

روش سوم هم امتحان کردم کارساز نشد...!

__________________________________________________ __________________________________________________ ________

برای روش سوم یکباردیگر واینبار از قسمتdevice mgmدرایور مربوطه(mas storage)راپاک کردم حالا با یک مشکل جدید مواجه شدم درایور نیست

وهمان فلش های قبلی هم که سیستم می شناخت حالا نمیشناسد!!(یعنی فلش را میشناخت ومحتویات را نشان نمیداد واجازه نوشتن نمیداد حالا کلا فلش را نمی شناسد!!)باید چه کنم؟!
    ویرایش توسط mdishm : 07-10-2013 در ساعت 09:57 PM

10. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر ها
    295
    تشکر شده 130 از92 پست ها

بسیارسپاسگزارم از راهنمایی جامع وکامل شماM.sharifعزیز

2سوال داشتم:

1-فولدرStorage DevicePolicies از کجا دانلود کنم؟

2-اگر این بدلیل یک ویروس باشه چراروی ویندوز7 همون فلش کار میکنه؟آیاممکنه این ویروس روی ویندوز7 کارنکنه؟

ممنونم از راهنمایی
    ویرایش توسط M.Sharif : 07-09-2013 در ساعت 04:15 PM دلیل: استاندارد سازی صفحه

11. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن کلید
    میانگین پست در روز
    0.64
    تشکر ها
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط mdishm نمایش پست ها
    بسیارسپاسگزارم از راهنمایی جامع وکامل شماm.sharifعزیز

2سوال داشتم:

1-فولدرstorage devicepolicies از کجا دانلود کنم؟

2-اگر این بدلیل یک ویروس باشه چراروی ویندوز7 همون فلش کار میکنه؟آیاممکنه این ویروس روی ویندوز7 کارنکنه؟

ممنونم از راهنمایی
    سلام به دوست خوبمان
    اول اینکه مطلب شما رو ویرایش کردم این بود که سوال شما فکر نکنم احتیاج داشت که از مطلب من نقل قول بشه ! چون خیلی راحت می توانستید این سوال را بپرسید بدون نقل قول مطلب من

این برنامه رو الان اینجا آپلود میکنم که بتوانید انرا دانلود و از ان استفاده کنید

http://s2.picofile.com/file/7653915371/13533140021.rar.html

درباره اینکه فرمودید تو ویندوز 7 مشکلی نداره و در ویندوز xp است باید عرض کنم که اتفاقا دوستان من تو ویندوز 7 به این مشکل برخورده اند .
    راستی شما چرا هنوز از ویندوز ایکس پی استفاده میکنید الان نرم افزارهایی جدید بیشترشان روی ویندوز های 7 و 8 قابل نصب و استفاده است و همان طور که مایکروسافت در سایتش هم قرار داده بود دیگر ویندوز xp را ساپورت نخواهد کرد !

12. نمایش تمام تشکر های M.Sharif در این پست:

New person (07-10-2013)

13. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر ها
    295
    تشکر شده 130 از92 پست ها

سلامM.sharifعزیز

نقل قول برام تقریبا یک عادت شده چون در بعضی مطالب یک نویسنده چند مطلب گذاشته وشده که جوابی داده باشم که دقیقا مشخص نباشه

جواب کدوم مطلب از آن نویسنده است...(بیشتر برای راحتی خواننده اینکار را میکنم.)

درمورد ویرایش اشکالی ندارد...اگر شما مناسب دونستید که ویراشی بشه حتما لازم بوده.

درمورد ویندوز ایکس پی:با ویندوزهای دسکتاپی که در بازار هست دیگه ساپورت مایکروسافت مهم نیست...چون میشه گفت ویندوز غیر لپ تابی

اصل دربازار نیست.(برای من استفاده از دسکتاپ بدلیل آپ دیت آسان سخت افزاری سیستم وتعویض قطعات راحت تراست ودسکتاپ را ترجیح

میدم)البته بنظر من اصل بودن ویندوز در ایران بیشتر برای قابلیت آپدیت شدن مطرح است که بنظرم با یک inernet securityمشکل آپ

دیتfirewall هم حل بشه.

بنظر من ایکس پی هسته ی استوار تری داره والبته برای من جلوه های گرافیکی خیلی مهم نیست وخوشبختانه برای نرم افزارهایی که

نصبمیکنم تا بحال مشکلی نداشتم.

ضمنا میبخشید من بدلیل عجله یک نگاه سریع به مطلب داشتم ودر نگاه اول لینک دانلود فایل و ندیدم...الان مطلب وکامل مطالعه کردم.

ممنونم از لینک فایل وراهنمایی.
    ویرایش توسط mdishm : 07-10-2013 در ساعت 12:26 AM

14. The Following 2 Users Say Thank You to mdishm For This Useful Post:

axon (07-20-2013),M.Sharif (07-10-2013)

15. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن کلید
    میانگین پست در روز
    0.64
    تشکر ها
    98

سلام به دوستان عزیز
    دوست عزیز mdishm حرف ها و نظرات شما رو درباره تفاوت و مقایسه ویندوز ایکس پی و 7 رو قبول دارم و اصلا اعتقاد دارم که وقتی یه نفر با یه سیستم عامل راحت باشد و کارهاش رو بتواند به سهولت انجام بدهد دیگر دلیلی نداره انرا عوض کنه و بره سراغ سیستم عامل دیگری !
    ولی برای اینکه از علم روز دنیا عقب نمانیم باید با تکنولوژی پیش رفت و همیشه سرعت انجام کارها در تکنولوژی های نوین حرف اول را زده است .
    باز هم احترام گذاشتن به حرف و اعتقاد دیگرا لازم و باید احترام قایل شد .

اما در اینجا چند مقایسه جالب دو ویندوز XP و ویندوز 7 را برای دوستان قرار میدهم :

1- سرعت:

از نظر سرعت ویندوز 7 و ویندوز XP تقریباً با هم برابرند اما اگر بخواهیم خیلی ریز شویم ویندوز 7 نسبت به ویندوز xp مقدار خیلی کمی سریعتر هست.

شناسایی­ بهتر سخت افزارها و نرم افزاره توسط ویندوز 7 نسبت به ویندوز XP

2- تفاوت در
    Taskbar:

1- Taskbar ویندوز 7 زیباتر از ویندوز xp می باشد.

2- وقتی شما موس خود را بر روی گزینه ای از Taskbar ویندوز 7 خود ببرید می توانید مواردی را که از آن برنامه یا گزینه باز است را بالای گزینه ای که موس خود را روی آن برده اید ببینید.
    3- در ویندوز XP در سمت راست محیط Taskbar محدودهای به نام اطلاع رسانی یا Notification Area وجود داشت. این محدوده در ویندوز 7 هم وجود دارد اما با انعطافی بسیار بیشتر که میتوان این محدوده را ویرایش و یا حتی حذف کرد.

3- امنیت
    :

امنیت یکی از معدود مواردی است که در ویندوز xp کمتر به آن توجه شده است. سیستم امنیتی ویندوز xp ، Firewall است که حداقل امنیت را فراهم می کند و سریعاً به روز رسانی می شود. اما سیستم امنیتی ویندوز 7 ، Windows defender نام دارد که به صورت realtime از سیستم در برابر هر گونه عامل مخرب مانند Spyware محافظت می­کند. ولی با توجه به این امکانات سیستم امنیتی 7 از xp ضعیف تر عمل می کند.

4- Magnifier
    :

Magnifier یا ذره بین در ویندوز XP نیز وجود دارد، اما در ویندوز 7 با یک ذره بین حرفه ای طرف هستیم. در Magnifier ویندوز 7 شما میتوانید درصد بزرگنمایی و 3 حالت بزرگنمایی را تعیین کنید؛ Full Screen که کل صفحه بزرگ خواهد شد که با حرکت ماوس کل صفحه درگیر خواهد بود، نوع دیگر حالت Lens است که یک صفحه کوچک با ماوس همراه خواهد شد که تمام بزرگنمایی در این صفحه رخ میدهد و آخرین حالت Docked است که یک صفحه ذره بینی در بالا یا هر قسمت دیگری از صفحه به صورت ثابت قرار خواهد داد و تصاویر بزرگ شده در آن پدیدار خواهند شد.

5- یک راه جدید برای مشاهده فایلهای صوتی و تصویری
    :

Windows Media Player در ویندوز 7 بسیار توسعه پیدا کرده است. بیشترین پیشرفت آن باز شدن یک پخش کننده کوچک در هنگام پخش فایل های صوتی و تصویری است. که شما میتوانید با استفاده از ۀن فایل دز حال پخش را pause یا stop کنید.

16. نمایش تمام تشکر های M.Sharif در این پست:

mdishm (07-10-2013)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین